Zadzwoń do nas: 667 916 969

OPERACJA ZAĆMY – TERMINY

 

Jeśli czytasz ten tekst, najprawdopodobniej zmagasz się z zaćmą i szukasz jak najkrótszego terminu zabiegu. Nic dziwnego, zaćma potrafi być bardzo uciążliwa, a operacja jest jedynym możliwym sposobem na pozbycie się problemu. Zaćmy nie można wyleczyć środkami medycznymi lub domowymi sposobami, dlatego osoby, które zmagają się z chorobą prędzej czy później muszą zdecydować się na zabieg. Operacja zaćmy na NFZ to rozwiązanie najczęściej wybierane przez polskich pacjentów. Terminy operacji mogą być jednak bardzo odległe. Jak poradzić sobie z tym problemem i znaleźć najkrótszy termin zabiegu usunięcia zaćmy?

 

Operacja zaćmy na NFZ – terminy w Polsce

 

Zacznijmy od tego, że na refundowaną przez NFZ operację zaćmy w Polsce pacjenci czekają z reguły ok. 1100 dni. Jeśli cierpisz na zaćmę i już teraz Twój wzrok znacznie się pogorszył, zdajesz sobie zapewne sprawę, jak będziesz widział po ponad 3 latach oczekiwania na zabieg… Długie oczekiwanie na operację niesie za sobą nie tylko ryzyko stopniowej utraty wzroku. Zmętniała soczewka objęta zaćmą może pęcznieć, co skutkuje zwiększeniem ciśnienia w gałce ocznej. Taka sytuacja jest szczególnie niebezpieczna dla pacjentów z jaskrą, którzy muszą usunąć soczewkę objętą zaćmą najszybciej, jak się da, nawet jeśli zaćma dopiero zaczęła się rozwijać. Operacja zaćmy na NFZ ma bardzo odległe terminy, więc wielu pacjentów nie chce czekać na pogłębienie się schorzenia i decyduje się na leczenie prywatne. Zabieg w prywatnej klinice okulistycznej w Polsce to koszt rzędu 3000-3500 zł. Niektórzy pacjenci zaciągają kredyty, by udać się na operację usunięcia zaćmy w kraju. TCS Polska daje możliwość usunięcia zaćmy o 60% taniej.

 

Operacja zaćmy na NFZ – terminy w Czechach

 

W 2014 roku została wprowadzona dyrektywa Unii Europejskiej o transgranicznej opiece zdrowotnej, która dała tysiącom Polaków szansę na szybkie i tanie usunięcie zaćmy. Dzięki wprowadzonej dyrektywie każdy Polak może liczyć na refundowane przez NFZ leczenie w innych krajach Unii Europejskiej. Z uwagi na niski koszt podróży Polacy szczególnie chętnie udają się na leczenie do naszych sąsiadów. TCS Polska organizuje wyjazdy do kliniki okulistycznej zlokalizowanej w Czeskim Cieszynie, która słynie ze świetnych specjalistów korzystających z najnowocześniejszego sprzętu medycznego. To właśnie w tej nowoczesnej klinice przeprowadzana jest operacja zaćmy na NFZ, a terminy operacji są znacznie krótsze niż te w Polsce. W naszym kraju pacjent musi czekać na refundowany zabieg usunięcia zaćmy ok. 1100 dni, natomiast w Czechach jedynie 30 dni. Tak, to nie pomyłka!

 

Błyskawiczna operacja zaćmy na NFZ

 

Zgłaszając się do nas dziś, za miesiąc będziesz miał już nową soczewkę, pozbędziesz się zaćmy i odzyskasz w pełni wzrok. Kwota operacji zostanie zwrócona przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a koszt, jaki poniesiesz, związany jest jedynie z transportem oraz załatwieniem wszelkich formalności. Zapoznaj się z naszymi atrakcyjnymi propozycjami i wybierz pakiet Standard lub Premium, w zależności od Twoich potrzeb. Nad Twoim bezpieczeństwem będą czuwali nasi wykwalifikowani pracownicy, a w klinice zostaniesz oddany pod opiekę polskojęzycznego personelu. Po zabiegu odpoczniesz w komfortowym hotelu, a następnego dnia po badaniu kontrolnym wrócisz do domu. Zaoszczędź czas, zdrowie oraz nerwy i zdecyduj się na operację usunięcia zaćmy w Czeskim Cieszynie, która odbędzie się ok. 1070 dni wcześniej niż planowana refundowana operacja w Polsce.

 

Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły i ustalić termin operacji.