Operacja zaćmy przebieg

 

Operacja zaćmy w Czeskim Cieszynie przebiega szybko i bezpiecznie, gdyż przeprowadzana jest przez świetnych czeskich specjalistów, którzy korzystają z najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na zabieg w Czechach, zapoznaj się z informacjami na temat przebiegu operacji i nie zwlekaj – im szybciej wyleczysz zaćmę, tym szybciej zaczniesz normalnie widzieć. W jaki sposób operuje się zaćmę?

 

 

Operacja zaćmy – przebieg

 

 

Jeśli ten problem dotyczy Ciebie, niezbędna będzie operacja zaćmy. Przebieg operacji jest szybki i bezbolesny. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe (zastrzyk lub krople) i przez całą operację ma kontakt z lekarzem. Znieczulenie ogólne stosuje się jedynie w wyjątkowych przypadkach. Lekarz wykonuje nacięcie w rogówce o wielkości 1 mm i usuwa soczewkę własną pacjenta przy pomocy aparatu ultradźwiękowego. Po usunięciu objętej zaćmą soczewki lekarz wprowadza przez ten sam otwór soczewkę sztuczną, która rozwija się w oku, dopasowując się do jego kształtu. Zabieg trwa ok. 30 minut i po tym czasie pacjent udaje się na odpoczynek do komfortowego hotelu. Następnego dnia należy stawić się u lekarza na wizytę kontrolną, podczas której pacjent otrzymuje krople oraz wskazówki, jak postępować przez najbliższe dni. I to już wszystko! Po szybkim i bezbolesnym zabiegu pacjent wraca do Polski i może ponownie czytać, oglądać telewizję i cieszyć się widokami, które do tej pory były zamazane lub zniekształcone, a które przywróciła operacja zaćmy. Przebieg operacji nie jest skomplikowany, lecz wymaga od lekarza dużej precyzji i zastosowania wysokiej jakości sprzętu medycznego. Klinika w Czeskim Cieszynie, z którą współpracujemy, jest doskonale wyposażona, dzięki czemu może zapewnić polskim pacjentom bezpieczny przebieg operacji zaćmy.

 

Czy operacja zaćmy jest bezpieczna?

 

Wielu pacjentów boi się o swoje bezpieczeństwo podczas operacji, dlatego zwleka z podjęciem decyzji o usunięciu zaćmy. Operacja zaćmy jest bezpieczna, a jej przebieg szybki i bezbolesny. Precyzja czeskich lekarzy, którzy korzystają z najnowocześniejszego sprzętu, pozwala pacjentowi czuć się bezpiecznie. Każdy zabieg chirurgiczny niesie za sobą pewne ryzyko, lecz w przypadku operacji usunięcia zaćmy jest ono wyjątkowo małe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niepoddanie się operacji usunięcia zaćmy wiąże się ze znacznie większym ryzykiem – stopniową utratą wzroku. Usunięta zaćma nie powróci, a świat już następnego dnia po przeprowadzeniu operacji odzyska dawną ostrość.

 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia operacji?

 

O tym, czy pacjent może zostać zakwalifikowany do operacji, decyduje lekarz. Do najczęstszych przeciwwskazań okulistycznych zalicza się jaskrę, zwyrodnienie plamki, odwarstwienie siatkówki, zapalenie błony naczyniowej, nowotwór wnętrza gałki ocznej oraz zanik nerwu wzrokowego. Poza tym istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu usunięcia zaćmy. Operacji nie przeprowadza się u pacjentów z bardzo złym stanem zdrowia. Przed zabiegiem zostaniesz poproszony o dostarczenie dokumentów niezbędnych do poddania się operacji.

 

Wymagania przedoperacyjne

 

Na około tydzień przez przeprowadzeniem operacji pacjent musi wykonać badania i dostarczyć dokumenty do TCS Polska. Należy przeprowadzić badania laboratoryjne (morfologia, sód i potas, układ krzepnięcia INR, APTT), badanie EKG, badanie poziomu cukru we krwi oraz jonogram. Poza tym pacjent musi dostarczyć zaświadczenie o stanie zdrowia, skierowanie na operację, informacje dodatkowe (spis leków, karty informacyjne ze szpitala, przebyte choroby), dowód osobisty oraz dotychczas noszone okulary.