OPERACJA ZAĆMY – OPINIE

 

Operacja zaćmy w Czechach, na którą udałem się w tym roku z TCS Polska, wbrew temu, co mówią niektóre opinie, była najlepszą inwestycją w moje zdrowie. Zaćma rozwijała się u mnie przez jakiś rok i okulista zalecił mi zapisanie się na refundowaną operację, zaznaczając, że lepiej zapisać się od razu, bo na zabieg i tak trzeba poczekać kilka dobrych miesięcy, jeśli nie lat. W owym czasie nie mogłem sobie pozwolić na prywatną operację, dlatego zacząłem szukać innych rozwiązań… I w ten sposób trafiłem właśnie na TCS Polska, która uratowała mnie przed dalszym postępem choroby. Nie spodziewałem się, że zaćmę można usunąć tak szybko, w tak komfortowych warunkach. Polecam wszystkim, którzy zastanawiają się, czy warto czekać kilka następnych miesięcy na operację w Polsce.

 

Paweł, Łódź

 

Mieszkam niedaleko granicy z Czechami, dlatego zainteresowała mnie oferta TCS Polska, w której znalazłam informację o refundowanej przez NFZ operacji zaćmy w Czechach. Moja Babcia czekała na operację już od ponad roku, a przed nią był jeszcze kolejny rok życia z zaćmą. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i skontaktowałam się z firmą z Łodzi, która działa naprawdę szybko! Po dwóch tygodniach Babcia była już po operacji i czuła się świetnie, chwaląc bardzo miłego lekarza, który przeprowadził zabieg. Operacja zaćmy w Czeskim Cieszynie ma dobre opinie, gdyż pracują w tej klinice naprawdę świetni specjaliści, którzy troszczą się o pacjenta. Cieszę się, że istnieje możliwość udania się do Czech na refundowaną przez nasz Fundusz Zdrowia operację zaćmy.

 

Ola, Ustroń

 

Chorowałem kilka lat na zaćmę i w prawym oku straciłem już prawie całkowicie wzrok. Bałem się operacji, a dopóki w miarę dobrze widziałem, sądziłem, że może zaćma nie będzie postępować. Niestety, stało się inaczej. Z dnia na dzień było coraz gorzej, a kiedy wreszcie zdecydowałem się na operację, okazało się, że muszę na nią czekać 2,5 roku! Zacząłem więc odkładać na prywatny zabieg, jednak co chwilę dochodziły nowe dodatki, a przez niemal zupełną utratę wzroku w prawym oku musiałem zrezygnować z pracy, co oznaczało, że nie będzie mnie stać na operację. Wtedy mój dobry przyjaciel dowiedział się, że operacja zaćmy jest refundowana przez NFZ również w innych krajach UE, więc wybraliśmy Czechy. Opinie o tamtejszych klinikach były bardzo pozytywne, a całkowity koszt wyjazdu był sporo niższy niż operacja na miejscu. Postanowiłem dłużej nie czekać i znalazłem ofertę TCS Polska, a potem już wszystko potoczyło się bardzo szybko. Ustalenie terminu, niezbędne badania, dostarczenie wszelkich dokumentów i w końcu dzień wyjazdu. Operacja była całkowicie bezbolesna i trwała jakieś 20-30 minut. Lekarz założył mi opatrunek, a potem dostałem pokój w hotelu, w którym mogłem wreszcie odetchnąć z ulgą – już było po wszystkim. Następnego dnia udałem się na kontrolę, zapoznałem się z zaleceniami i wróciłem do domu. To było rok temu. Dziś już nie pamiętam, jak to jest nie widzieć. Cały czas myślę jednak o tym, że gdybym nie zdecydował się na zabieg w Czechach, dziś byłoby jeszcze gorzej, bo wciąż czekałbym na operację w Polsce.

 

Roman, Płock

 

Dzień dobry! Piszę, żeby polecić usługi oferowane przez TCS Polska wszystkim tym, którzy są sceptycznie nastawieni do refundowanych operacji za granicą. Operacja zaćmy w Czechach ma naprawdę świetne opinie, a te negatywne pisane są z reguły przez polskich lekarzy, którym uciekają prywatni pacjenci… Jeśli dysponujesz gotówką i wolisz poddać się operacji w polskiej klinice, w porządku. Jeśli jednak tak jak ja masz zarówno zaćmę, jak i problemy finansowe, wyjedź na operację do Czech. Jestem już 3 miesiące po zabiegu i widzę świetnie, nie ma żadnych komplikacji i do tej pory bardzo pozytywnie wspominam cały wyjazd i będę polecał go wszystkim, którzy mają podobny problem. TCS Polska umożliwia wzięcie nisko oprocentowanego kredytu, który można spłacać przez 48 miesięcy, więc pieniądze na wyjazd można wziąć od ręki, a operacja jest refundowana NFZ. Dobrze, że w tym kraju ktoś myśli o ludziach z chudszymi portfelami, którzy nie mogą czekać na operację usunięcia zaćmy 3 lata! Dzięki i polecam!

 

Krzysiek, Poznań