Zadzwoń do nas: 667 916 969

OPERACJA ZAĆMY – EFEKTY

 

Operacja zaćmy to trwający około 30 minut zabieg, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent, który został poddany operacji usunięcia zaćmy, po przeprowadzonym zabiegu udaje się na odpoczynek do hotelu, a następnego dnia stan zoperowanego oka jest kontrolowany przez specjalistę w szpitalu. Po uzyskaniu pozytywnej opinii pacjent może wrócić do domu. Jednak czy efekty operacji odczuwalne są od razu?

 

Operacja zaćmy – kiedy efekty?

 

Po przeprowadzonej operacji pacjent odpoczywa w komfortowym hotelu, a następnego dnia jedziemy razem nim na badanie kontrolne, po którym wracamy wspólnie do Polski. Podczas wizyty kontrolnej lekarz aplikuje krople przeciwzapalne i odpowiada na wszelkie pytania pacjenta. Operacja zaćmy jest zabiegiem bezbolesnym i szybkim, lecz kiedy widoczne są efekty? Nacięcie wykonane przez lekarza zasklepia się w ciągu 48 godzin, a oko powinno zostać osłonięte do dnia następnego po operacji. Pacjent zaczyna widzieć normalnie od razu po zdjęciu opatrunku i może bez przeszkód czytać książki, oglądać telewizję oraz korzystać z życia. Warto jednak pamiętać o tym, by unikać ciężkiego wysiłku fizycznego, gdyż wiąże się on ze zwiększeniem ciśnienia w oku. Po operacji warto również korzystać z okularów przeciwsłonecznych. Pacjent, który przeszedł operację usunięcia zaćmy, powinien również regularnie odwiedzać okulistę, by kontrolować stan wzroku po zabiegu. Nowoczesne metody leczenia stosowane w czeskich klinikach gwarantują całkowite zaprzestanie noszenia okularów, jeśli podczas zabiegu zostanie użyta soczewka ponadstandardowa. Do takich soczewek zaliczamy soczewki wieloogniskowe (uniezależnienie się od okularów), toryczne (stosowane przy astygmatyzmie, redukują krótkowzroczność, lecz uzależniają od stosowania okularów do czytania) oraz wieloogniskowe toryczne (przy astygmatyzmie, uniezależniają od okularów).

 

Operacja zaćmy w Czechach

 

Zaćma może być leczona w każdym stadium, lecz jeśli szybko poddasz się operacji, unikniesz nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze stopniową utratą wzroku. Osoby w zaawansowanym stadium zaćmy stają się również zależne od rodziny lub przyjaciół, co jest szczególnie niewygodne w przypadku osób, które zawsze były bardzo samodzielne. Nie czekaj, aż zaćma osiągnie finalne stadium, lecz zgłoś się do nas, a my zagwarantujemy Ci refundowaną przez NFZ operację w Czechach. Mimo iż w Polsce mamy świetnych specjalistów, na operację zaćmy na NFZ trzeba czekać nawet 3 lata, a ceny w prywatnych klinikach są bardzo wysokie. Z możliwości wyleczenia zaćmy w Czechach na NFZ skorzystało już kilka tysięcy Polaków.