OPERACJA ZAĆMY – CENA

 

Zaćma jest chorobą dotykającą najczęściej osoby, które ukończyły 60. rok życia, a w grupie szczególnego ryzyka znajdują się kobiety. Pacjenci cierpiący na zaćmę skarżą się na brak ostrości widzenia, z którą nie radzą sobie okulary korekcyjne. Najczęstszą odmianą choroby jest zaćma starcza, czyli ta spowodowana procesem starzenia się organizmu. Jednak zaćma może występować również u młodszych osób wskutek stanów zapalnych i urazów oczu, a także niektórych chorób, takich jak cukrzyca. Zaćma to stopniowe mętnienie soczewki, którego nie da się zatrzymać ani cofnąć przy pomocy leków – jedynym sposobem na odzyskanie wyraźnego widzenia jest operacja. Zabieg chirurgiczny polega na usunięciu soczewki własnej pacjenta i zastąpieniu jej przez soczewkę sztuczną. Wielu pacjentów na refundowaną przez NFZ operację zaćmy w Polsce musi czekać całymi miesiącami, a nawet latami. W tym czasie zaćma może znacznie postąpić, utrudnić codzienne funkcjonowanie, a nawet doprowadzić do ślepoty. Dzięki dyrektywie Unii Europejskiej o transgranicznej opiece zdrowotnej polscy pacjenci z zaćmą mogą korzystać z refundowanej przez NFZ operacji w Czechach. Ile kosztuje operacja zaćmy w Polsce i w Czechach?

 

Ile kosztuje operacja zaćmy w Polsce?

 

Należy zacząć od tego, że operacja zaćmy w Polsce to znacznie wyższy koszt niż operacja zaćmy w Czechach. Cena operacji w prywatnej polskiej klinice waha się między 3 tys. zł a 3,5 tys. zł. Operacja zaćmy prywatnie to koszt rzędu kilku tysięcy złotych i nie każdy pacjent może sobie na to pozwolić. Z kolei oczekiwanie w kolejce na zabieg refundowany przez NFZ może potrwać nawet kilka lat, a z naszych danych wynika, że w Polsce na refundowaną operację zaćmy czeka się ponad 1100 dni. Alternatywą jest operacja zaćmy w Czechach, której cena jest znacznie niższa i zwracana przez NFZ. Na operację zaćmy w czeskiej klinice czeka się do 30 dni, a nad bezpieczeństwem pacjenta przez cały czas czuwa TCS Polska. Współpracujemy w czeską kliniką, która posiada najnowocześniejszy sprzęt, w tym najnowszy mikroskop firmy ZEISS. Poza tym pacjent może liczyć na opiekę polskojęzycznego personelu, a z doświadczenia wiemy, że takie rozwiązanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Czas trwania całego wyjazdu to około 36 godzin.

 

Ile kosztuje operacja zaćmy w Czechach?

 

Zastanawiasz się, ile kosztuje operacja zaćmy w Czechach? Cały zabieg przeprowadzany przez czeskich specjalistów to koszt 950 zł. Operacja zaćmy w Czechach objęta jest refundacją NFZ. Na naszej stronie znajdziesz cennik obejmujący dwa pakiety: Standard oraz Premium. Operacja zaćmy w pakiecie Standard to cena 700 zł. W skład pakietu wchodzi uzgodnienie terminu operacji oraz załatwienie wszelkich formalności w ramach zwrotu kosztów operacji. W pakiecie Standard zakwaterowanie oraz przejazd opłacane są we własnym zakresie. Z kolei pakiet Premium obejmuje przewóz na badania i operację,  przewóz na badania pooperacyjne, przewóz do domu oraz załatwienie formalności w NFZ w ramach zwrotu kosztów operacji. . Pacjent płaci jedynie za wybrany pakiet – pozostałe płatności finansowane są przez TCS Polska. Wyjazd z osobą towarzyszącą oraz odbiór spod domu to dodatkowo płatne usługi.

 

Operacja zaćmy w Czechach – cena kredytu

 

Teraz, kiedy już wiesz, ile kosztuje operacja zaćmy w Polsce i w Czechach, możesz rozważyć wszelkie za i przeciw. Jeśli Twoja sytuacja nie jest pilna, a wyznaczony termin refundowanej operacji w Polsce sięga kilku lat, pewnie sądzisz, że warto poczekać i poddać się operacji na miejscu. Miej jednak świadomość, że zaćma jest chorobą stopniowo postępującą – za rok lub dwa możesz mieć już poważne kłopoty z widzeniem. Im szybciej poddasz się operacji, tym większą masz szansę na uniknięcie nieprzyjemnych dolegliwości związanych z postępującą zaćmą. Jeśli zdecydowałeś się na operację zaćmy w Czechach, a nie dysponujesz gotówką, możemy udzielić Ci kredytu w wysokości 1279 zł na bardzo korzystnych warunkach. Kredyt możesz spłacać przez 48 miesięcy w wygodnych ratach. Jak uzyskać kredyt na operację zaćmy w Czechach? Wystarczy przyjść do naszej siedziby w Łodzi i okazać dowód osobisty, a nasz pracownik zajmie się wszelkimi formalnościami i udzieli Ci kredytu w ciągu… 25 minut! Jak więc widzisz, operacja zaćmy w Czechach to koszt znacznie niższy niż operacja zaćmy prywatnie w Polsce. Koszt zabiegu zostanie Ci zwrócony na podstawie dokumentów dostarczonych przez nas do Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Skontaktuj się z nami, by poznać najbliższy możliwy termin operacji zaćmy w Czechach.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty ani zapewnienia, w szczególności rozumieniu art. 66 § 1 i art. 556 indeks 1 Kodeksu cywilnego. TCS Polska zastrzega sobie prawo do doprecyzowania oraz korekt omyłek.