Zadzwoń do nas: 667 916 969

OPERACJA ZAĆMY

 

Zaćma jest schorzeniem, które objawia się mętnieniem soczewki oka, co uniemożliwia promieniom świetlnym przedostawanie się do siatkówki. Choroba ta jest bardzo niebezpieczna, gdyż nieleczona prowadzi nieuchronnie do utraty wzroku. Szacuje się, że wśród wszystkich osób, które utraciły wzrok, aż 48% z nich chorowało wcześniej na zaćmę. Pacjenci tracą wzrok wskutek zaćmy najczęściej z powodu zbyt długiego oczekiwania na operację. W Polsce refundowana przez NFZ operacja usunięcia zaćmy wiąże się z bardzo długim oczekiwaniem, sięgającym często ponad 1100 dni. Dla wielu pacjentów 3-letnie oczekiwanie na operację może skutkować znaczną lub całkowitą utratą wzroku i pogorszeniem jakości życia. Na zaćmę najczęściej chorują kobiety, szczególnie po ukończeniu 60 lat.

 

Operacja usunięcia zaćmy w Czechach

 

Dzięki wprowadzonej w 2014 roku dyrektywie Unii Europejskiej o transgranicznej opiece zdrowotnej refundowana przez NFZ operacja usunięcia zaćmy może być przeprowadzana w Czechach. Jakie są zalety poddania się operacji za granicą? Przede wszystkim czas. W przypadku zaćmy liczy się każdy dzień, a kilkuletnie oczekiwanie na operację często związane jest ze stopniową utratą wzroku i uzależnieniem się od pomocy innych osób. Operacja zaćmy w Czechach, którą refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia, odbywa się do 30 dni po zgłoszeniu się do TCS Polska. W tym czasie przeprowadzamy podstawowe badania, wyznaczamy termin operacji i zajmujemy się gromadzeniem niezbędnych dokumentów. Martwisz się o dojazd do czeskiej kliniki? Zupełnie niepotrzebnie. Organizujemy zarówno przejazd do kliniki, jak i transport do hotelu, w którym odpoczniesz po operacji. Następnego dnia odbędzie się wizyta kontrolna w szpitalu, po której wrócisz do domu. W czasie wyjazdu zapewniamy również wyżywienie.

 

Na czym polega operacja zaćmy?

 

Operacja usunięcia zaćmy odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest całkowicie bezbolesna. Podczas operacji lekarz usuwa objętą zaćmą soczewkę, zastępując ją wysokiej jakości soczewką sztuczną. Zabieg trwa ok. 30 minut, a po tym czasie gwarantujemy odpoczynek w komfortowym hotelu. Jeśli cierpisz na zaćmę, nie możesz odwlekać decyzji o przeprowadzeniu operacji, ponieważ zaćma nie zniknie samoistnie ani nie zostanie wyleczona lekami. Do operacji możesz zostać zakwalifikowany jedynie po konsultacji z lekarzem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

 

Operacja zaćmy w Czechach – dlaczego warto?

 

Jak już wspomnieliśmy, operacja usunięcia zaćmy w Czechach wiąże się z krótkim czasem oczekiwania. Dla porównania: na refundowaną przez NFZ operację w Polsce musisz czekać ok. 1100 dni, natomiast w Czechach okres ten wynosi do 30 dni. Poza tym koszt operacji jest znacznie niższy niż ten w prywatnych polskich klinikach. Pamiętaj o tym, że kwota zostanie Ci zwrócona przez NFZ, a jeśli nie dysponujesz gotówką, możemy udzielić Ci kredytu na bardzo dogodnych warunkach. Co więcej, czescy specjaliści z ogromnym doświadczeniem zagwarantują Ci wysoką jakość zabiegu, a firma TCS Polska będzie czuwała nad Twoim bezpieczeństwem podczas wyjazdu do kliniki i powrotu do domu.